Drukarki 3D i karty graficzne – jak wybrać?

admin

17 października 2013

Komputery

Bardzo ciekawym sprzętem, który całkiem niedawno trafił do sprzedaży, są drukarki 3D. Urządzenia te różnią się od klasycznych drukarek przede wszystkim tym, że zamiast zadrukowywać płaskie kartki papieru, są w stanie tworzyć trójwymiarowe obiekty ze specjalnego tworzywa stanowiącego odpowiednich tonera.

Drukarki 3D posiadają wiele ciekawych możliwości, które tak naprawdę w dużej mierze zależą od tego, co chcemy za ich pomocą stworzyć. Przyda się tu przede wszystkim umiejętność obsługi programów trójwymiarowych, w których wystarczy stworzyć wirtualny odpowiednik przedmiotu, a następnie wgrać go do aplikacji sterującej pracą urządzenia. Drukarki 3D pozwolą na wykonanie zaprojektowanego wcześniej elementu przy pomocy ruchomej głowicy poruszającej się we wszystkich trzech płaszczyznach.

Nowoczesne karty graficzne GTX 760 to nie tylko możliwość jeszcze dokładniejszego odtwarzania grafiki, ale w wielu przypadkach jedyny sposób na osiągnięcie niespotykanych do tej pory możliwości w grach komputerowych. Dzięki temu sprzęt ten jest bardzo często kupowany przez graczy, którzy słyną z tego, ze lubią spędzać czas przy tytułach, w które mogą zagrać na najwyższych ustawieniach bez potrzeby ciągłego narzekania na skaczącą animację, lub słabsze tekstury. Karty graficzne GTX 760 osiągają tak zawrotne wyniki dzięki swoim wysokiej jakości podzespołom dającym mnóstwo mocy niezbędnej do prawidłowego działania. W związku z tym polecają oni często swoim znajomym karty graficzne GTX 760 jako najlepszy sprzęt do każdego zaawansowanego komputera.

Related Posts

Jak wybrać komputer do programowania?

admin

30 października 2017

Komputery

Programiści najczęściej są takimi osobami, które mają jakieś pojęcie o komputerach. Ich praca wiąże się z nimi, dlatego trudno jest spotkać programistę, który nie wiedziałby tego, jaki komputer do grafiki będzie dobry i na jakie jego elementy powinno się zwracać uwagę. Tacy specjaliści nie miewają też kłopotów z tym, by wybierać urządzenia dla siebie. Nie […]

Read More

Jakie zalety ma tablet Apple?

admin

16 listopada 2016

Komputery

Sprzedawca urządzeń elektronicznych ma bardzo odpowiedzialną pracę. Bo choć komuś wydawać się może, że wcale taka ona nie jest, to jest to przekonanie błędne. W wielu przypadkach bowiem to sprzedawca jest ta osobą, która doradza klientom podczas zakupów. To dzięki jego podpowiedziom i wskazówkom kupują oni tablet Apple lub inne urządzenia, które są im potrzebne. […]

Read More

Najnowsze komentarze

    Archiwa